Co rok, po uzgodnieniu z przełożonym i zespołem terminu urlopu pojawia się ten sam problem: gdzie właściwie pojechać?

myles-tan-91630

Myles Tan

Wybór jest o tyle trudniejszy, że zewsząd zalewają nas idealne relacje z idealnych wakacji naszych znajomych. Każda kolejna idealna relacja przeglądana na Facebooku czy Instagramie wzmaga w nas presję, żeby wakacje, które planujemy dla siebie były równie perfekcyjne.

Jak zatem zaplanować wakacje idealne?

  1. Zastanów się jak lubisz wypoczywać. Jeśli nie cierpisz komarów, wypad na Mazury nie jest najlepszym z pomysłów, podobnie jak dwutygodniowy lipcowy urlop w Portugalii jeśli nie możesz znieść upałów. Jeśli masz ulubiony sport lub inne hobby, warto sprawdzić jak możesz je realizować w ramach urlopu.
  2. Wybierz miejsce, które odpowiada Twoim oczekiwaniom. Między polem namiotowym a pięciogwiazdkowym hotelem mieści się wiele opcji zakwaterowania. Zastanów się na czym Ci zależy (duży pokój, bliskość morza / jeziora, dostęp do specjalistycznej diety)
  3. Naradź się z mężem. Lub z inną osobą,  z którą wyjeżdżasz. Zastanówcie się wspólnie, jak chcecie spędzać czas. Zwiedzając? Uprawiając trekking? Jeżdżąc konno? Jeśli macie rozbieżne pomysły na idealny odpoczynek, warto poszukać miejsca, w którym oboje będziecie mieli coś ciekawego do wyboru.
  4. Odłącz się od presji social mediów. Nie musisz relacjonować na żywo każdego dnia i każdej godziny. Możesz, jeśli chcesz, ale wakacje będą „zaliczone” i bez tego.
  5. Uprzyjemniaj dzień. Sobie i innym. Wreszcie możesz leniwie popijać pysznie zaparzoną kawę z ulubionej filiżanki na tarasie, z dobrą książką w dłoni i nie zastanawiać się, która jest godzina – skorzystaj z tego i ciesz się tym wolniejszym czasem w roku.

Moje idealne wakacje już się odbyły – zabytkowa agroturystyka „z duszą” nad brzegiem morza, czas na nadrobienie czytelniczych zaległości, mnóstwo najpyszniejszej kawy i cudownie dojrzałych owoców prosto z drzewa, w małej, zapomnianej przez turystów wioseczce. Nie zabrakło nawet malowniczych zachodów słońca.

A jak będą wyglądały Toje idealne wakacje?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...